arama

Estetik Operasyonları Nasıl Yapılır ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kadınol

Son trend estetik operasyonları nelerdir öğrenmek isterseniz bu içeriği okumalısınız.Teknoloji ilerledikçe estetik ameliyatları da yeni trendlerle geliyor. Ve şu aralar yaz kapıya dayanmışken tüm kadınlarsa; sahillerde, plajlarda ve çılgın yaz partilerinde daha fit, formda ve enerjik bir silüette görünmek adına estetik uzmanlarının kapısını aşındırmakta.

Örneğin son seneler Brezilya poposunun top trend olduğunu da hepimiz biliyoruz. Bu yüzden bir çok kadın fresh ve dip diri görünümlü kalçalara kavuşmak için Brezilya poposu ameliyatı konusunda sıraya girmiş durumda. Peki Brezilya poposuna sahip olmak için kullanılan estetik yöntemler nelerdir, her kes yaptırabilir mi, ek olarak meme estetiği için neleri göz önünde bulundurmalısınız bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Öncelikle Brezilya poposu için; kalça – vücut  tipinin yanı sıra hastanın isteklerine göre operasyona yön veriliyor. Ayrıca bu operasyonda; yağ grefti, liposuction, eksizyon, dermal flep, silikon protez  augmentasyonu ile ilaveler yapılarak dolgunluk yöntemleri kullanılıyor.

Öte yandan bu ameliyatı olmak istiyorsanız, kalça deyip de geçmemelisiniz. Örneğin; yuvarlak, dikdörtgen, A, V formunda bir çok kalça tipi mevcut. Şu aralar ise yuvarlak kalçalar out ve yerine A formundaki kalçalar ise in… Diğer taraftan kalça estetiği dendiğinde akla tek bir tedavi yöntemi de getirilmemeli.

Sonuç olarak ideal kalça modeli, vücut ve kalça kombinasyonuna göre belirlenmekte. Kullanılan yöntemler arasında en sık tercih edileni liposuction dolgulu olanlar. Bunun yanı sıra sorun sadece  küçük kalçalarsa, yani sarkıklık ya da doku ile ilgili bir sorun yoksa  yağ grefti uygulaması ya da silikonlu protez uygulamaları da tedavi yöntemlerine  eklenebiliyor.

Yine kadınların üst bedenlerinde en çok ilgi çeken nokta göğüsler olduğundan meme büyültme ya da küçültme ameliyatları da günümüzde oldukça  trend. Göğüslere silikon eklenerek memelerin büyütüldüğünü biliyoruz. Öte yandan aşırı iri görünümlü göğüslerde hem görsel açıdan çirkin göründüğü kadar yaşı da büyük gösteriyor. Ek olarak fiziksel sağlık sorunlarına ya da bel ağrılarına da neden olabiliyor.

Meme Küçültme Ameliyatı Nedir , Nasıl Yapılır?

Göğüs proflinde orta ebatlı göğüsler her zaman ideal olan standartlardadır. Öte yandan D cup üzerindeki bedene sahip göğüsler, kadın silüetinde itici bir görünüme sebep olabiliyor. Ayrıca sıra büyü göğüsler; ter, pişik, omur ilik eğriliği, kamburluk, bel ağrısı gibi sağlık sorunlarına da neden olabiliyor.

Meme küçültmenin tıptaki adı; Gigantomasti ameliyatıdır. Gigantomasti sorunuyla  her yaştan kadının karşılaşabilmekte. Çoğu zaman genç kızların bile kalıtımsal yöne karşılaştıkları bu durum ise anne olan ya da olmak isteyen kadınların aklına; ‘süt verme sorunu yaşar mıyım?’ sorusunu getiriyor. Çünkü süt bezleri tüm memeyi sararak göğüsler üzerinde ve içinde yer alıyor. Süt akışı da bu kanallar sayesinde ilerliyor. Meme küçültme ameliyatlarında ise meme başının altından küçük miktarlarda doku alınarak bir miktarı bırakılıyor. Korunaklı bölgede kalan süt bezleri de süt üretmeye devam edebiliyor. Kısacası süt akışı %80 oranında sürdürülebiliyor. Ayrıca operasyonun ardından göğüs altında zıt T formunda ameliyat izi kalıyor ama  bir sene içinde de iz iyileşiyor. Ameliyatı süresi 3 saat sürerken, hasta 1 gece hastanede kalıyor ve 1 hafta istirahat öneriliyor.