arama

Göbek’ten Kurtulmanın En Basit Yolu ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kadınol

Karın bölgesindeki itici kavisler birçok kadının aynalar ve güzel kıyafetlerle arasına giren en büyük sorunudur. Ama bu aşağıda önerdiklerimizi yaptığınızda sizlerde düz bir karına kavuşmanın en kestirme yolu nedir bulmuş olacaksınız.

Bol Tahıl Tüketin Ve Düzenli Yürüyüş Yapın

Tahıl grubun bol lifli gıdalardandır ve dolayısıyla da lifli olduğundan kabızlığı önler. Tahıllı yiyeceklerini ne kadar çok tüketirseniz bağırsaklarınız o kadar düzgün ve sık çalışacaktır bu da düzgün bir karna giden en iyi yollardan biridir. Yine aktif olmak her zaman en iyi yağ yıkımın sebep olur. Elbette bu konuda da her zaman önerile en kolay ve pratik çarelerden biri yürüyüştür. Kısacası düz bir karın için yürüyüş yapmak, dans etmek ya da evde plates egzersizleri yapmak özellikle karın hareketleri uygulamak düz bir karna kavuşmanın kestirme yollarından.

İki Saatte Bir Atıştır Ve Tatlıdan Uzak Dur

İki – üç saatte bir yatığınız küçük ve masum atıştırmalıklar kan şekerinizi düzenlediği gibi siz kilo da aldırmaz. Uzun saatler yemeyerek aç kaldığınızda siz farkında olmadan şekeriniz düştüğünde; kaygı, stres, aşırı kilo alımı, bağışıklık bozukluğu olarak tam tersi şekilde size geri dönebilir oysaki. Avokado salatası ye da meyve yiyerek küçük atıştırmalıklar yapabilirsiniz.

Tatlı, yağ ve karbonhidratlardan uzak durun yeter. Öncelikle hazır üretim olan tatlı -ve şekerli gıdalardan uzak durmalısınız. Bunun yerine tatlı gereksinimi duyduğunuzda şeker otu denen stevia kullanın. Eğer şeker hastası değilseniz bal da kullanabilirsiniz.

Meyve Ve Salata Kürleri

Siz meyve yedikçe lenf sisteminiz beslenir ve toksinlerle yağlar yok olur. Yanı sıra iltihaplanma ya da selülit gibi istenmeyen maddelerde vücuttan kovulur. Yine besin değeri yüksek ve sağlıklı salata çeşitleri de harika bir kilo sabitleyicidir. Ispanak, marul, salatalık, avokado, kereviz salatalarını 3 öğün dönüşümlü tüketebilirsiniz. Yanı sıra daha çok B-C vitaminleri her zaman vücut tarafından sık kullanılır bu yüzden sürekli bu depoları dolu tutmalısınız. Bunun için balık, hububat, yumurta, doğal gıdalar, turunçgiller, lahana, brokoli, ıspanak kırmızı biberi bol bol tüketebilirsiniz.

Su

Ne kadar su içerseniz o kadar toksin atarsınız. Su içtikçe vücudun susuz kalmasını önleyerek mide – bel bölgesindeki yağların atımına ve çözülmesine yardımcı olursunuz. Hem böylelikle organlar da daha iyi çalışır.