arama

Kirpiklerinizi Uzatmak mı İstiyorsunuz ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kadınol

Kirpikler, kadın güzelliğinde ve yüz ifadesinde olukça bütünleyici bir özelliğe sahiptir. Daha uzun kirpiklere sahip olmak için ne yapılmalı başlıklı içeriğimizi okuduğunuzda sizde kirpiklerinizi dolgunlaştırabileceksiniz. Zira dolgun kirpiklere sahip olan bayanların daha derin ifadelerdeki bakışlara sahip olduğunu, kirpikleri, eksik, seyrek ya da kısa olan kadınlarda da bu güçlü ifadenin eksik olduğunu sizlerde her zaman fark edebilirsiniz.

Maskaralara Ve Kıvırma Aletlerine Dikkat!

Her gün her an maskara ve kıvırma aletlerini kullandığınızda kirpikleriniz güçlenmek yerine teker teker dökülmeye başlar. Bu ürünleri aralıklı olarak kullanmalısınız.

Hindistan Cevizi- Hint Yağları Ve E Vitamini Bileşeni

Kozmetik tıpta da yaygın olarak kullanılan bu üçlü, kirpiklerinizde Voltran etkisi yaratabilir.) Şaka bir yana gerçekten de bu yağlar ve E vitamini karışımı kirpiklerinizde mükemmel sonuçlar yaratacaktır.

Zira kozmetik alanında her zaman kullanılan Hindistan cevizi yağı içerdiği yağ asitleriyle tam bir antioksidan zenginidir. Aynı zamanda deriyi ve kıl diplerini ölü hücrelerden arındırarak yeniler de. Toksinlerin karşısında bariyer niteliğinde duran Hindistan cevizi yağını her zaman kirpiklerinizin sağlıklı gelişmesi ve kalınlaşması için kullanabilirsiniz.

Yine E vitamini de tüm eczanelerde kolayca bulabileceğiniz antioksidan özellikli hücre koruyucu besleyici unsurlardandır.

Hint yağına gelince hint ağacı tohumlarından elde edilen bu yağ, yapışkan ve yoğun dokusu ile saçlar ve kirpikler için son derece yararlıdır. Nemlendirici etkilere sahip olan hint yağı kirpikleri kökünden uca kadar besler.

Hazırlama Ve Uygulama Aşaması

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını 3 buçuk yemek kaşığı hint yağı ile kapaklı bir kavanozda karıştırın. Sonrasında E vitamini kapsüllerini kırarak yağlarla birleştirin. Her gece makyajsız kirpiklere önceden temizleyerek hazırladığınız temiz bir maskara fırçası ile (kullanılmamış diş fırçası da olabilir) bu karışımı kirpik kökünden uçlarına kadar sürün.

Bu uygulamayı uzunca bir süre her gece üşenmeden yapmalısınız. Kısa bir süre sonra kirpiklerinizde ki gelişime ve değişime sizler de inanamayacaksınız.