arama

Mezuniyete Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalıdır ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kadınol

Mezuniyet Balosu Makyajı Nasıl Olmalı? Şimdilerde okulunu bitirmek üzere olan tüm liseli kızlar bunu konuşuyor. Belki bu yıl düzenlenecek olan mezuniyet balosu için kıyafetini ayarladın ya da  kıyafetinin ve makyajının özel bir kombin oluşturması için hala daha araştırıyorsun. O zaman bu içeriği oku ve bu yılki mezuniyet balosunun parmakla gösterilen en güzel kızı sen ol!…

Doğru makyajla fark yaratmayı beceren bir genç kız mutlaka katılacağı parti ya da sosyal aktivitelerde bulunduğu ortama ve ambiyansa göre farkını ortaya koyacak olan makyaj stilini ve giyim kuşam tarzını vurgulayan kişidir. Eğer sen de  büründüğün görünümle fark yaratmak istiyorsan bu önerilerimize kulak verebilirsin. Zira mezuniyet balosu gibi aktiviteler tam bir güzellik yarışı işidir.

Aslında bu tarz toplantılarda genç kızlara önerilen genel makyaj önerileri; hafif bir rimel -maskara uygulaması,göz kalemiyle eye liner dokunuşları, tatlı tonlarda dudak parlatıcılarından ibarettir. Ama bu demek değil ki siz mezuniyet balonuzda karakteristik olan kendinize özel bir makyaj yapamayacaksınız.

İşte adım adım uygulamanız gereken makyaj tüyosu;

1 – Pürüzsüz bir cildiniz varsa bunlara gerek yok ama eğer göz altı morluklarınız ve yüzünüzde renk farklılıkları varsa göz etrafınıza kapatıcı sürerek dağıtın ama kapatıcınız mutlaka ince olsun. Fırçayla ya da sünger ile de yaymanızı öneriyoruz.

2 – Çok ihtiyaç duyuyorsanız bir ton açık fondötenle yüzünüze doğal bir renk katın şayet gerekli değilse sadece transparan bir pudrayla hem önceki işlemi sabitleyin, hem de yüzünüzde ki renk farklılıklarını ortadan kaldırın.

Siyah renkli elbiseler için=lame, açık – ebruli elbiseler için=koyu renkli farlar, ekru – beyaz tonlarında elbiseler için kahve tonlarında far kullanın. Farınızı sürerken kaş aralığına sürmeyin. Bu noktaya aydınlatıcı kullanın.

4 – Şimdi sıra rimel kullanımında. Üst kirpiklerinizi dipten dışa doğru bolca rimelleyin. Öncesinde kirpiklerinize pudra sürerek dolgunluk yaratabilirsiniz. Alt kirpiklerinize daha az rimel sürerek kontür yaratabilirsiniz.

5 – Rujunuzu elbisenizle uyumlu renkte dilediğiniz tonda kullanabilirsiniz.