arama

Nasıl Seksi Yürüyüşlü Bir Bayan Olunabilir ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kadınol

Seksi yürüyüşlü kadınlar erkeklerin gözünde en çekici kadınlardan… Güzellik mi yoksa çekicilik mi? Yakışıklılık mı yoksa karizma mı?… İşte kadınlar ve erkekler arasında tercih edilir modellemelere ya da hayatımız boyunca hayalini kurduğumuz karşıt cinse bağlı olarak tercihlerimizi yönlendirebilen kilit sorular bunlar… Elbette kadın ve erkek beğenisi konusunda bu şıklar çoğaltılabilir ama ana konumuz bu değil. Konumuz eda ve tavırlarla ilintili olan seksi bir yürüyüşün kadınlar üzerinde olan değeri.

Şöyle özetleyelim; ne kadınlar vardır güzel değildir ama kalabalıklar arasında bile maksimum dozdaki çekicilikleriyle fark edilirler. Öte yandan ne kadınlar vardır ki konuşma şeklinden tutun eda – tavrına kadar sizi kendinden anında soğutup itebilir.

Eda ve tavır demişken seksi bir yürüyüşün de kadın duruşunun en önemli dinamiklerinden olduğunu belirtmemiz gerekir. Daha doğrusu bunu söyleyen sadece biz değil araştırmacıların ta kendisi. İşte bu konuda yapılan araştırmalar ve ortaya çıkan ilginç gerçekler…

İngiltere’de bulunan üniversitelerden birinde yapılan araştırmalara göre kadınlar doğru yürüyüş stiliyle çekiciliklerini yarı yarıya arttırabiliyor. Araştırmalar vücut kıvrımlarıyla ahenkli ve uyumlu ritimlerde yürüyen kadınların dişilikleri konusunda çekiciliklerinin duble katlandığını söylüyor. Yani bu anlamda seksi yürüyüşlü kadın in, paspal yürüyüşlü kadınsa out sayılıyor.

Seksi Yürüyüşlü Kadınlar Benliklerini Ele Veriyor

İnsanlar üzerine araştırmalar yapan antropoloji uzmanı Dr. Morrisson; incecik kıvrımlı bir bel, kıvrımlı yuvarlak kalçaların kadınlar konusunda kült sembollerden olduğunu vurgularken doğru yürüyüş harmonisinin de kadın seksapelitasini maksimum doza çıkarttığı iddiasını ortaya koyanlardan. Üstelik savı sadece yaptığı araştırmalara göre de değil, yaptığı deneysel incelemelere göre savunuyor.

Tarihte Yer Alan İkonik Ve Seksi Yürüyüşlü Kadınlar

Yıllar yılı ikonik kadınların yalnızca durağan ve yıllanmış fotoğraf karelerinden esinlenerek belirlendiğini söyleyen Morrison, yeni dönemdeyse küçük adımlar ve vücuda uyumlu hareketlerle yürüyen kadınların beğenide başı çektiğini açıkladı.

Çekicilik kavramı medeniyetlere ve döneme göre değişse de bu konuda son dönemlerde ortak algı aynı. İşte bu konuda yapılan deneyler… Son deneylerde rast gele seçilmiş olan 10 kadar kadının vücuduna sensörler takılarak bu kadınlar yürürken gözlemlendi ve aralarında kıyaslama yapıldı.

Bu deneyin sonucunda yuvarlak hatlarıyla ahenk içinde yürüyen kadınlar arkaları dönükken bile çok çekici algılanırken, kusursuz güzellikte olan bozuk yürüyüşlü kadınlarsa çekicilik sınavında sınıfta kaldı. İşte yürüyüşün, ahengin, jest ve mimiklerin çekicilik konusundaki büyük önemi de böylelikle ortaya çıkmış oldu. Siz de evde bu konuda küçük denemeler yaparak auranızı maksimum doza yükseltirken çekici yürüyüş alıştırmaları yapabilirsiniz.