arama

Uyumadan Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Kadınol

Gece cilt bakımı, cildimizin makyajlı iken halini ve makyajdan sonra ne duruma geldiğini hiç düşündünüz mü? Ten temizliğine gereken var olan ehemmiyeti vermeli ve gereken var olan bakımları itinalı olarak inşa etmeliyiz . Hatta gün içerisinde bir defa değil, hem bir erken hem bir de akşam olarak 2 defa ten bakımı ve temizliği yapılmalı.

Gündüz cildinize gösterdiğiniz özeni gece de gösterin ve gece cilt bakımını aksatmayın.

Gece Cilt Bakımı

Uykuda bütün organlarımız asgari düzeyde çalışır ve hücre yenilenmesi uyku anında olabilir . Bu yüzden cildimizi gözaltı temizleyicileri ile ve yüz temizleyicileri ile temizlemeliyiz. Bilhassa bu silme işlemi esnasında 2 çeşitli ürün kullanmakta yarar var. Bilhassa makyaj malzemelerimiz gün boyu akmayan suya sağlam ürünlerden seçim ediyorsak yağ bazlı ürünlerle ten temizliği yapılmalı.

Makyaj öncesinde ten nemlendirilmesi yapıldığı benzeri , makyaj sonrasında da makyaj nemlendirilmesi inşa edilmesi gereleke. Bunun için üretilmiş gece kremleri kullanabiliriz. Gün boyu cildimizin maruz kaldığınız toz, leke fazlalığına bir de makyaj eklenince cildinizin yüzeyinde birikme oluşabilir. Bu yüzden hiçbir zaman makyajlı ten ile uyumamalıyız. Makyaj malzemelerinin içerisinde yer alan bir takım faktör maddelerde gece hücre yenilenmesi var olan cildimizde bu hücre yenilemesi engeller niteliktedir. Cildiniz kuru ise daha çok kurumasına yağlı ise daha çok yağlanmasına ne sebeple olacaktır.

Başka bir mühim konuda birçoğumuzun kolay bulduğu ve rahatlıkla yaptığı ıslak mendillerle makyaj temizliğidir. Hijyenik meydana gelmediği benzeri ıslak mendil içerisindeki faktör maddeler cildimize geçerek ilerleyen dönemlerde kırışıklıklara ve sarkmalara, aknelere ne sebeple olabilir . Güne her an taptaze bir ten ile uyanmak istiyorsanız gece ten bakımını savsaklamayın.

Tavsiye Ettiğimiz Rutin Ürünler

 • Neutragena Makeup Remover Towels
 • Liquid Neutragena Eye Makeup Remover
 • Gentle Clinque Cleanser
 • Biore Deep Pore Charcoal Cleanser
 • Clinique toner
 • Caudalie vinoperfect radiance serum
 • Embryolisse moisturizer
 • Shiseido anti wrinkle eye cream

Gece Cilt Bakımı için Neler Yapılmalı?

Gece Cilt Bakımı

Suyun ferahlığını her biri sever, cildinize uyumlu bir jel veya köpük sayesinde veya süt ile silerek yüzeydeki birikimlerden kurtulabilirsiniz. Ne var ki göz makyajı amaçlı farklı bir ürün kullanılmalı. Tekrardan temiz bir pamukla bu işlem yapılmalı ve gözümüzü temizlemek amaçlı kullandığımız pamuğu yüzümüz amaçlı kullanmamalıyız. Sonrasında ölü hücrelerden ve kapsamlı gözeneklerden kara noktalardan arınmak amaçlı bir tonik yardımıyla fazla olmadan birden çok defa dairesel hareketlerle fazla bastırmadan tonik ile yatıştırmalısınız.

Cildinizi krem sayesinde bilhassa gece kremi ile nemlendirmelisiniz. Gözaltı amaçlı bir ürün tercihiniz yarsa bu temizlik işleminden sonra gözaltı kreminizi kullanmalısınız. Şu unutulmamalıdır ki jelleri ve köpükleri olası meydana geldiği civarı narin bir pamuk yardımıyla dairesel hareketlerle uygulanmalı bu sayede kan dolaşımı hızlanır ve jelin veya köpüğün tesir sahası artar.

Cilt için Nemlendirme Neden Gereklidir?

nemli cilt

Cildiniz gün içerisinde kurur hassaslaşır ve bir sürü maddeyi kaybeder ve bu maddelerin geriye kazanımı, kuruyan cildin gerginliğin azaltılması nemlendirme bir sürü lazımdır . Cildinizde olması gereken var olan nem oranı % 15’in altına olduğu zaman cildiniz pürüzlü ve çizgili bir görünüm alır pul pul dökülmeler ortaya çıkar ve gergin bir deri tabakasına sahip olursunuz. Nemsiz bir ten bir sürü kolay yıpranır belki kısa zamanda bunu fark edemezsiniz fakat her geçen gün ve yıl ilerledikçe yükselen ve derinleşen çizgiler bunun için ispat olacaktır.

Cilt tahlili yaptırarak ten durumunuza uyumlu var olan nemlendiriciyi seçebilirsiniz. Rastgele bir krem cildinizin daha çok yağlanmasına veya sivilce oluşumuna sebep olabiliyor. Gece ten bakımı yaparken nemlendiriciyi temizlenmiş cildinize az miktarda yüzün ortada hattından başlayarak auta gerçek yayarak uygulayın. Bu vaziyette kan akışı istikametiyle ahenk sağladığı amaçlı ten nemlendiriciyi daha acele
çılgın emer.