arama

Yazın Kalıcı Makyaj Yaparak Bu Dertten Kurtulun

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kadınol

Kalıcı makyaj yaptır, yaz mevsiminde makyaj derdinden kurtul! Kalıcı makyaj, günümüzde yaz – kış ya da bahar aylarında kadınlar tarafından çok tercih edilen makyaj uygulamalarından. Yaz geldiğinde ve havalar ısındığında kan- ter içinde kalan tenimiz ve dolayısıyla da yüzümüz makyaj tutmak konusunda büyük sorunlar yaşıyor haliyle. Hele hele yazın fondöten ya da pudra kullanmak neredeyse imkansızlaşıyor. Ama göz makyajı ve dudak makyajı her zaman her kadın için olmazsa olmazlardandır.

Bu anlamda her ne kadar waterproof tarzı ürünlerden alsanız da yaz sıcağında, havuz ve deniz aktivitelerinde mutlaka makyaj akıyor. Bu durumda da makyajı sürekli yüzde muhafaza etmek imkansızlaşıyor.

Eh, sahil kasabalarında tatil yaparken, havuz başında ya da plajlarda sürekli makyaj yaparak yüzünüze makyaj sabitleyici sıkamayacağınızdan dolayı da bu aşamada en güzel öneri kalıcı makyaj uygulaması oluyor.

Peki kalıcı makyaj nasıl yapılıyor? Öncelikle kalıcı makyajı da bir anlamda dövme uygulaması gibi düşünebilirsiniz. Çünkü kalıcı makyaj da doğal renkler kullanılarak derinin bir katman altına yapılıyor.

Öncelikle cildinize uygun renk tonunda pigmentler seçiliyor ve bu renkler içine boya yüklenen özel bir cihaz ile deri altına sabitleniyor. Siz terleseniz de, havuza ya da suya girseniz de, yüzünüzü yıkasanız da kalıcı makyajınız yüzünüzde aynı şekilde aylarca kalabiliyor.

Kalıcı makyaj sayesinde gündüz gece hiç makyaj yapmasanız da makyajlı görünüyorsunuz. Bunun yanı sıra kalıcı makyaj yaptırırken dilediğiniz renkleri yüzünüze uygulatabiliyorsunuz. Bu anlamda da size şeftali tonları yakışıyorsa şeftali renklerini, kırmızı, leylak ve mor ya da kahve tonları yakışıyorsa da bunları uygulatabiliyorsunuz.

Formsuz ve düzgün bir kontüre sahip olmayan kaşlar için son derece ideal olan bu yöntem sayesinde kaşlarınız her zaman bakımlı, hacimli ve belirgin duruyor.

Yine bu uygulamada kaşlarınız siyah – füme ya da kahve tonlarındaysa uygun renkler seçilerek özel kalem cihazı sayesinde kaş doldurma işlemi gerçekleştiriliyor ve 2 hafta sonra bu işlem tekrarlanıyor. Duruma göre 3 aydan 9 aya kadar yüzde kalabilen kaş kontürü, balm ürünleriyle de desteklenerek daha uzun ömürlü kılınabiliyor.

Yine dudaklarınızda da kalıcı makyaj konusunda nude renklerden yararlanarak aynı işlemi yaptırabilir ve son zamanlarda çok tend olan doğal nud ruj tonlarını dudak derinizin altına işletebilirsiniz. Daha belirgin bir şeyler isterseniz,  kırmızı ya da pembe tonlarını uygulatabilirsiniz.

Yine dilerseniz gözlerinize de belirgin ve kalıcı bir eyeliner kontürü yaptırabilirsiniz. Böylelikle de o her gün yamuk – yumuk ve asimetrik çizdiğiniz eyeliner kabusundan kurtulmuş olursunuz:)