arama

Yüzünüzden Islanmada Akmayan Makyaj Nasıl Yapılır ?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Kadınol

Akmayan Havuz Makyajı Nasıl Yapılır? Yaz geldiğinde kadınlar için en kilit sorulardan biri de budur… Makyaj yapmamıza ve süslenmemize hiç bir güç engel olamaz. Ne fırtınalar, ne kavurucu sıcaklar, ne de  havuza girmek … 🙂 Yıl olmuş 2018… Eğer siz hala havuza girince makyajım akar endişesiyle makyaj yapmıyorsanız çok şey kaçırıyor olabilirsiniz.

Çünkü  şimdilerde denize ya da havuza giderken bile uygulayabileceğiniz harika makyaj teknikleri var.  Ayrıca yüksek nemlendiricili water proof makyaj ürünleri havuzda ya da denizde makyajı mümkün kılıyor.

Burada önemli olan işi abartmamak ve doğal makyaj teknikleri uygularken suya dayanıklı ürünlerden kullanmak olmalı.

Havuza ya da denize girerken elbetteki güneşin kavurucu UV ışınları da tepenizde ve ensenizde olacak. Ama neyse ki muhteşem BB kremleri var. BB kremler bir taraftan cildinizde   renk dengeleyiciliği yaparken diğer yandan da sizi zararlı UV ışınlarından koruyacak.

Belki fondötensiz yapamayanlardansınız o halde siz de havuza giderken ince ve  su bazlı ıslak fondötenlerden kullanabilirsiniz.

Akmayan Havuz Makyajı İçin Su Geçirmez Göz Makyajı Yapın

Su geçirmez makyaj ürünlerinin havuz ve deniz için mükemmel ürünler olduğunu söylemeliyiz. Şunun şurasında bu suya dayanıklı ürünler çıkmadan önce başımızı suya sokmadan çabalayarak yüzdüğümüz günlerin üzerinden fazla zaman geçmedi. Oysa şimdi böyle bir sorunumuz yok. Suya dalabiliyor hatta yüzümüzde makyaj varken bile suya balıklama atlayabiliyoruz.

Siz de havuz makyajı yaparken krem göz farı sürerek water proof eyeliner ürünleriyle gözlerinize muhteşem çizgiler çekebilirsiniz. Bu konuda  7/24 etkin olan ışıl ışıl göz kalemleri bile var, üstelik de her renkte… Öte yandan dudaklarınıza mutlaka nemlendiricili rujlardan ya da parlatıcılardan sürün ki hem havuzda güzel görünün, hem de dudaklarınız kavurucu sıcaklarda çatlamaktan korunsun.

Akmayan Havuz Makyajı Konusunda Bunlara Dikkat!

Bu arada havuzdan çıkınca sakın unutup da kurulanmak için yüzünüzü havlunuza gömmeyin çünkü yüzünüzdeki makyaj sadece dayanıklı yani ebedi değil:) Son bir öneri daha. Suya gireceğiniz için havuz makyajınızın sonunda yüzünüze mutlaka ama mutlaka makyaj sabitleyicisi sıkmayı da unutmayın.